Kocioł dolnego spalania MPM – DS II 25kW

Dodane: Poniedziałek, 04 Marzec, 2019  09:08
  • Kategoria: Ogrzewanie / Piece i kominki
  • Stan:Nowe
  • Cena: 5 200 zł

Opis oferty:

MPM DS II od paru lat jest jed­ynym z nie­wielu pol­skich kotłów dol­nego spa­la­nia z praw­dzi­wego zda­rze­nia, ale także jedynym, który był stale rozwijany i ulepszany. Teraz, po wprowadzeniu norm emisyjnych na nowo sprzedawane kotły, stał się jednym z niewielu kotłów zasypowych, jakie się na rynku ostały.
Najlepszy i najtańszy obecnie kocioł na rynku (wersje z załadunkiem od przodu lub od góry).

Kocioł typu MPM - DS II "5 klasa i Ecodesing" to nowoczesna konstrukcja dolnego spalania. Jest to konstrukcja, która daje duże oszczędności paliwa i przyczynia się do ochrony środowiska.
Kocioł dolnego spalania z mechaniczną i ręczna jego regulacją. Proces eksploatacji nie wymaga użycia energii elektrycznej – kotły pracują z wykorzystaniem naturalnego ciągu powietrza, a temperatura regulowana jest mechanicznie za pomocą pokrętła klapy uchylnej w drzwiczkach popielnika lub za pomocą miarkownika ciągu. Konstrukcja powoduje minimalne osadzanie się kondensatu i pozwala na regulację mocy. Kocioł może być też wyposażony w elektroniczny miarkownik ciągu UNISTER, z funkcją sterowania pompy C.O.
Kotły MPM DS. II w wersji standardowej wykonane są z wyczystkami i regulacją dopływu powietrza wtórnego po obydwu stronach kotła. Drzwiczki otwierane na stronę prawą. Na zamówienie wykonujemy kotły z drzwiczkami otwieranymi na stronę lewą oraz drzwiczki od góry.

Zalety:

- najniższe koszty ogrzewania
- wysoka sprawność cieplna
- możliwość spalania węgla i drewna w jednej konstrukcji
- przegroda regulująca powierzchnie rusztu (opcja)
- praca w układzie zamkniętym przy wyposażeniu w wężownicę schładzającą (opcja)
- ruchomy ruszt żeliwny, chroniony wzorem użytkowym
- palnik wirowy - dysza ceramiczna
- wydłużona stałopalność (duża komora zasypowa)
- powietrze wtórne i ręczna jego regulacja w wyczystkach bocznych
- przełącznik ciągu - klapka krótkiego obiegu
- oddymianie komory załadowczej
- komora paleniska zapobiegająca zawieszaniu się opału
- prosta obsługa / niska cena
- miarkownik elektroniczny z wentylatorem wyciągowym na zamówienie(opcja)

Bez cie­nia prze­sady — MPM DS wyra­sta na naj­lep­szy obec­nie pol­ski kocioł dol­nego spa­la­nia, już na pewno gdy szu­kać kotła odpo­wied­niego do drewna. Widać, że pro­du­cent ma to, czego wielu innym fir­mom brak: ambi­cje i chęć roz­woju. W cza­sach, gdy wielcy tego światka już dawno skre­ślili kotły zasy­powe jako nie­ro­ku­jące i za jedyną słuszną drogę roz­woju obrali kotły za 10 tysięcy z ide­al­nym pali­wem kwa­li­fi­ko­wa­nym za ~1000zł/t, ten kocioł poka­zuje, że i nie­kwa­li­fi­ko­wany węgiel oraz drewno można spa­lać czy­sto i efek­tyw­nie. Wycho­dząc w 2014 roku od prze­cięt­nego kasza­lota, MPM DS już rok póź­niej ewo­lu­ował w naprawdę porządny kocioł dol­nego spa­la­nia, a model 2016 jesz­cze popra­wia zauwa­żone wcze­śniej niedociągnięcia. Mało tego: wciąż jest jednym z bardzo niewielu kotłów zasypowych w Polsce, który spełnia kryteria emisyjne 5. klasy i ecodesign. Z czystą przyjemnością jest widzieć takie kotły w swojej kotłowni.

Paliwo: węgiel sortymentu orzech typ: płomienny, drewno sezonowane
Napisz wiadomość

Napisz wiadomość

Uzupełnij adres e-mail Wpisz poprawny adres e-mail
Uzupełnij treść zapytania Treść zapytania musi być dłuższa niż 2 znaki
Dodaj załącznik
Max. 5MB, Dozwolone: jpg, jpeg, png, doc, docx, pdf, gif, html, txt.
Potwierdź, że jesteś człowiekiem
Szydłowiec
Włodzimierz
Na Lento.pl od 19 wrz 2018
Strona użytkownika
Obserwujesz ofertę
  • Wypromuj
  • Zgłoś naruszenie
  • Drukuj ulotkę
  • Edytuj/usuń